Ťažký víkend plný prehier je za nami – učíme sa z vlastných chýb a ideme ďalej

20. novembra 2023

Tento víkend nepriniesol víťazstvá a zo zápasov sa stali dobré tréningy s dobrými súpermi.

 

Súťažný víkend mal 3-dňovú podobu so začiatkom starších žiačok v Žiari nad Hronom. Staršie žiačky z I. triedy nastúpili proti líderkám súťaže, ktoré od prvého momentu dominovali na servise aj v útoku a nedovolili nám získať v sete viac ako 15 bodov. Druhý set v druhom zápase sa lámal v úplnom závere, no koncovku za stavu 23:24 pre Žiar nad Hronom opäť zvládli lepšie súperky a celkovo bodovali bez straty setu.

Zostava VK TASK: Škutová, Bruncková, Milanová, Súkeníková, Száraz, Zibolenová, Hošalová, Čanádyová, Frková – L, Čverčková – C
trénerka: A. Jurkeníková

MŠK Žiar nad Hronom – Volejbal.sk Martin 3:0 (8,11,15) 3:0 (17,23,5)

tabuľka: www.volleynet.sk

 

Náročný program mal podobný priebeh aj v sobotu na dvojzápase starších žiačok II. triedy. Opäť nás čakala konfrontácia s najlepším tímom našej skupiny a nám opäť súperky nastavili zrkadlo nášho výkonu. Čadca hrala sebavedomo a bez nevynútených chýb. Priebežný stav stretnutia nasvedčoval tomu, že si viac ako 3 sety nezahráme. My sa však stále sa trápime s tými istými problémami: nekvalitný príjem a z toho vyplývajúca nízka efektivita útoku na sieti. Preto nám po tomto zápase neostáva nič iné, iba konštatovať, že zápas bol pre všetky hráčky dobrým tréningom.

 

Zostava VK TASK: Blizniaková, Boledovičová, Fáziková, Urbanová, Gémešová, Novotová, Hromadová, Tavelová, Šeligová, Richterová – L, Holienčíková – L, Ďurmeková – C
tréneri: R. Tomašek, Z. Tomašeková

Volejbal.sk Martin – TJ Lokomotíva Čadca 0:3 (-16,-12,-19) 0:3 (-5,-18,-17)

tabuľka: www.volleynet.sk

 

V nedeľu sa doma očakával boj o 6. miesto v tabuľke mladších žiačok: s VK ONE Ružomberok. Vývoj z predchádzajúcich kôl naznačoval našu výhru, čo sa, žiaľ, v domácom zápase nepotvrdilo. V prvom zápase rozhodovali detaily a o výsledkoch sa rozhodovalo až v napínavých koncovkách, ktoré končili najtesnejšími rozdielmi. V prvom sete sme si „vydreli“ výhru v pomere 25:23. Pred druhým setom nastala výmena na dvoch postoch, no novozložená základná šestka nedokázala nadviazať na úspech z prvého setu, čo Ružomberok využil a zvíťazil 25:20. Nasledujúce dva sety sa niesli v bojovnom duchu, ale nakopené vlastné chyby nás vždy v koncovkách zlomili.

V druhom zápase sa náš tím zlomil psychicky aj fyzicky po zraneniach Čverčkovej a Paľovčíkovej. Dievčatá začali hrať odovzdane a bez volejbalového ducha, preto v treťom sete dostali priestor striedajúce hráčky, ktoré sa svojej šance chytili a odohrali pekný set s konečným výsledkom 16:25 pre súperky z Ružomberka.

Zostava VK TASK: Čižmáriková, Kozáková, Krinertová, Tavelová, Dundeková, Paľovčíková, Púčeková, Gomolová, Száraz, Čverčková, Kohútová, Richterová – L, Gallová S. – L, Kiššová – C
tréneri: Z. Tomašeková, R. Tomašek

Volejbal.sk Martin – VK ONE Ružomberok 1:3 (23,-20,-21,-24) 0:3 (-20,-8,-16)

tabuľka: www.volleynet.sk

Fotogaléria zo zápasu od Jakuba  Rumana TU  

 

S MŠK Žiar nad Hronom sme sa stretli aj v nedeľu na palubovke hostí. Tentokrát do ZUS arény v Žiari nad Hronom vycestovali naše kadetky. Žiarčanky ovládli aj túto kategóriu a po dnešnom dni majú za sebou 14 zápasov bez prehry. Naše družstvo nepustili do žiadnej koncovky a dovolili nám uhrať najviac 15 bodov. Súperky musíme pochváliť za bezchybné podanie a obetavú hru v poli. Celkovo si z palubovky súperiek berieme cenné skúsenosti a chuť pracovať na sebe ďalej.

Zostava VK TASK: Smrčiaková, Novanská, Pálffyová, Uhlárová, Zemenčíková, Hošalová, Knapková, Pašková S., Pašková M., Čanádyová, Gallová A. – C
tréneri: R. Sklenka, M. Gallo

MŠK Žiar nad Hronom – Volejbal.sk Martin 3:0 (11,9,12) 3:0 (14,15,7)

tabuľka: www.volleynet.sk

 

Počas nasledujúceho víkendu 25. a 26.11. sú na programe iba zápasy starších žiačok II. triedy a mladších žiačok. Oba tímy vycestujú do Žiliny na zápas proti VA UNIZA Žilina.

O VK TASK

vkweb

SLEDUJTE NÁS AJ NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

VK Task V ČÍSLÁCH

29 Ročná tradícia
8 tímov v sezóne 23/24
130 členov v sezóne 23/24

© 2022 - Internetové stránky vytvorila marketingová agentúra KAPA Studio s.r.o.