Domáce zápasy vyšli podľa našich predstáv

13. novembra 2023

Prvé víťazstvo starších žiačok v II. triede aj suverénne kadetky

 

II. trieda starších žiačok: Volejbal.sk Martin – VO AC UNIZA Žilina
V sobotu sa na domácej palubovke stretli tímy, ktoré doposiaľ v 4 kolách starších žiačok II. triedy nezaznamenali žiadnu výhru. Celá Žilina sa v tomto období baví volejbalom a záujem o tento šport narastá. Výsledkom toho sú tri volejbalové kluby, ktoré sa venujú dievčatám. Spoza Strečna k nám pricestoval klub VO AC UNIZA Žilina, ktorý je podobnej výkonnostnej úrovni ako naše staršie žiačky. Na domáci zápas sme nominovali širokú zostavu tvorenú 16-timi hráčkami. Veľmi nás teší, že dievčatá zo základnej zostavy podali očakávaný výkon, v ktorom sa naskytol priestor na striedanie všetkých hráčok. V prvom zápase nám tajbrejk síce ušiel, ale druhý zápas sa niesol v našej réžii. V druhom zápase nás podržali nahrávačky Emma Blizniaková a Sofia Tavelová, ktoré na seba prevzali zodpovednosť po zranení našej prvej nahrávačky – Nataši Novotovej. Okrem toho sme sa zlepšili na prihrávke a zároveň sme súperky tlačili nepríjemným podaním, z ktorého sme mohli ťažiť vo výmenách, keď k nám prilietali lopty „zadarmo“. Dievčatá sa tešili z každej víťaznej lopty a bod po bode sme kráčali k víťazstvu. Po dlhom dni si z ihriska odnášame 4 body a v tabuľke ostávame nad susedom zo Žiliny. Skvelú atmosféru a emóciu si domov odnášali nielen hráčky, ale aj diváci, ktorí nás prišli podporiť. Náš výkon bol určite dobrou pozvánkou na nasledujúci domáci zápas, ktorý odohráme doma už nasledujúcu sobotu.

Zostava VK TASK: Bieliková, Urbanová, Novotová, Blizniaková, Fáziková, Šeligová, Hromadová, Tavelová, Hanková, Boledovičová, Bútorová, Janoštínová, Giertová, Ďurmeková – C, Holienčíková – L, Gémešová – L
tréneri: R. Tomašek, Z. Tomašeková

Martin – Žilina 2:3 (-19,25,18,-17,-5) 3:1 (15,-20,21,22)

 

I. trieda starších žiačok: VK Podlužianka Levice – Volejbal.sk Martin
Staršie žiačky pod vedením trénerky Jurkeníkovej vycestovali do Levíc v oklieštenej 9-člennej zostave a bez libera. Súperky mali priebeh hry vo svojich rukách v oboch zápasoch a nedovolili nám uhrať ani set. Nasledujúci týždeň nás čakajú líderky tabuľky zo Žiaru nad Hronom. Zápas prebehne v netradičnom termíne – už v piatok 17.11. na palubovke hostí.

Zostava VK TASK: Hošalová, Zibolenová, Čanádyová, Škutová, Száraz, Balážová, Černegová, Milanová, Čverčková – C
trénerka: A. Jurkeníková

Levice – Martin 3:0 (14,21,13) 3:0 (20,16,14)

 

V nedeľu sa mohli diváci tešiť na kadetské derby Volejbal.sk Martin – ŠVK Banská Bystrica. Úvody oboch zápasov zvládli lepšie Bystričanky možno aj vďaka slabej koncentrácii našich hráčok. Martinčanky našťastie zlepšili výkon, eliminovali vlastné chyby a našli slabiny súpera, z ktorých mohli ťažiť. Na našej strane bolo vidieť hru plnú herných kombinácií útočiacich hráčok nielen na sieti, ale aj spoza útočnej čiary. Stabilný príjem a „šnúry“ na podaní pripravili vhodný priestor na zapojenie striedajúcich hráčok. Po hladkom priebehu prvého zápasu v náš prospech sa už zdalo, že aj druhý zápas bude mať podobný stav setov. no štvrtý set sa z pohodlného náskoku domácich zmenil na drámu, v ktorej bol setball viackrát na obidvoch stranách. Naše dievčatá koncovku za stavu 30:29 zvládli lepšie po hernej aj psychickej stránke a priviedli tím k ďalšiemu víťazstvu s výsledkom 3:1.

Zostava VK TASK: Knapková, Pašková S, Pašková M., Pálffyová, Zemenčíková, Smrčiaková, Jakubcová, Novanská, Uhlárová, Krupová, Hošalová, Gallová– C
tréner: R. Sklenka

Martin – Banská Bystrica 3:1 (-14,19,19,17) 3:1 (-25,17,14,29)

O VK TASK

vkweb

SLEDUJTE NÁS AJ NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

VK Task V ČÍSLÁCH

29 Ročná tradícia
8 tímov v sezóne 23/24
130 členov v sezóne 23/24

© 2022 - Internetové stránky vytvorila marketingová agentúra KAPA Studio s.r.o.